Manevi ilimler ülkeye bağlı olmaksızın, nerede yaşarsanız yaşayın sizin için bir şeyler sunabilir. İster Türkiye’de, isterseniz Almanya’da olun, her yerde gayb aleminin etkisi aynı olacağı için, bu alemlerden alabileceğiniz yardımlar da sabittir.

Dünyanın pek çok ülkesinde, farklı kıtalarda bile medyumlukla alakalı çalışmalar yürütülmektedir. İslami yöntemlere uygun olarak yapılan çalışmalar olduğu gibi, kültürlerin kendilerine göre şekillendirdiği çalışmalar da sıkça görülebilir. Örneğin, vefk çalışmaları Türkiye’de ve diğer Müslüman ülkelerde bu isimle anılırken, Hristiyanlıkta bu çalışmalar tılsım olarak geçmektedir.

Türkiye dışında yaşayan gurbetçi vatandaşların da medyumlarla ilgili çalışmalara ihtiyacı olabilir. Kimi zaman kabuslar, kimi zaman diğer problemler nedeniyle medyum hocaların vesilesiyle, manevi dünyadan yardım talep edilebilir. Bu çalışmalar içinse, gerçek bir medyum hoca bulmak özellikle önemlidir.

Almanya medyum hocalar açısından fazlasıyla avantajlı bir ülke. Avrupa’daki en yoğun Türk nüfusunu barındırması nedeniyle, Almanya’da medyum hocalık icra eden kişilerin sayısı da aynı ölçüde artmakta. Bu ülkede neredeyse her şehirde bulabileceğiniz medyum hocalar, çalışmalarla ilgili malzeme temininde sorun yaşamadıkları sürece, en az Türkiye’de çalışanlar kadar başarılı ve doğru çalışmalar gerçekleştirebilmekte.

Medyumluk işi her ülkede, her dönemde görülmüştür. Aynı şekilde, günümüzde de farklı ülkelerde pek çok medyum hocaya rastlamak mümkün. Almanya’da medyum hocalara olan talebin yüksek olması nedeniyle, diğer ülkelere kıyasla daha yoğun görülebilen medyumlar, her koşulda insanlara yardım etmek için çalışmaya devam etmekte.

Almanya medyum hocaları genellikle ülkenin büyük şehirlerinde bulunuyor. Berlin, Hannover gibi önemli şehirlerde faaliyet gösteren bu hocalar haricinde, Türkiye’de ikamet eden fakat Almanya’da medyum hocalık faaliyetlerini gerek uzaktan gerçekleştiren, gerekse yapılan çalışmaları kargo gibi yöntemlerle ulaştırarak insanlara yardımcı olan çok sayıda medyum hoca bulmak mümkün.

Sitemizdeki yorum ve şikayetler tek bir başlık altında toplanmaktadır. Siz de yorum ve şikayetlerinizi buraya tıklayarak açılan formdan gönderebilirsiniz. Hakaret içeren yorumlar onaylanmayacaktır.