Diyarbakır büyü bozan hocalar ile birlikte insanlar, kendilerine yapılmış olan büyüleri bozmaya çalışmaktadır. Büyü, insanların hayatını negatif yönde etkileyen, ciddi enerjiler barındırmaktadır. Büyü yapılan insanlar; sürekli iç huzursuzluğu çekmektedir. İnsanlardan soğumaktadır. İşleriyle, eşleriyle, çocuklarıyla, arkadaşlarıyla, aileleriyle aralarına soğukluk girmektedir. Bu durum da kişinin hayatının bozulmasına ve akıl sağlığını kaybedecek noktaya gelmesine sebep olmaktadır.

Büyü yapılan insanlarla psikolojik rahatsızlığı bulunan insanların ruhsal belirtileri birbirine çok benzemektedir. Gerçek hocalar ve medyumlar da önce psikoloji bilimine başvurulması daha sonra manevi yollarla çare aranması gerektiğini söylemektedir. Bu tür belirtiler yaşayan insanlara büyü yapılmış olmama ihtimali de vardır. Günümüz dünyasında birçok insan ruhsal hastalıklarla mücadele etmek zorundadır. Bir araştırmaya göre 5 insandan birinde mutlaka bir psikolojik rahatsızlık görüldüğü tespit edilmiştir. Bu rakamlar göz önüne alınınca; sıkıntı ve depresyon belirtisi gösteren her insanın büyü etkisinde kalması mümkün olmamaktadır. Öncelikle psikiyatra başvurulmalıdır. Eğer sonuç alınamıyorsa ve teşhis konulamıyorsa; Diyarbakır büyü bozan hocalar araştırılmalı ve güvenilir olanlarla büyü bozma işlemi yapılmalıdır.

Büyünün Etimolojisi

Diyarbakır büyü bozan hocalar konusunu araştıran insanlar büyünün etimolojik kökeninin nereden geldiğini merak etmektedir. Büyü kelime anlamı olarak böğ, büy ve büğ kelimelerinden türemiştir. Bu kelimeler anlamları itibariyle; etkileme, büyüklük, yayılma, örtme ve kapatma gibi anlamlara sahiptir. Büyük kelimesi de büy kelimesinden türediği için büyü kelimesiyle aynı köke sahiptir. Eski dillerde şamanlara da böğe dendiği için büyüle alakası da buradan gelmektedir. Bunlarla beraber Türkçeye sihir kelimesi de Arapçadan gelmiştir. Arapçada büyü ve sihir aynı anlamda kullanılmaktadır.

Bozulması En Güç Büyüler

İnsanlar kendilerine büyü yapıldığını düşündüğünde bozulması en güç büyülerin ne olduğunu ve bunlardan nasıl kurtulacaklarını merak etmektedir. İnsanların kendilerine büyü yapıldığını fark etmesi çok güçtür. Fakat çeşitli değişiklikler meydana gelmişse ve büyüden şüpheleniyorsa; evinde büyüye ait kalıntılara rastlamışsa mutlaka alanında tanınmış, güvenilir bir hocaya gitmesi gerekmektedir. Büyüleri insanlar kendi kendilerine her zaman çözememektedir. Medyumlar ve hocalar bu işin ilmini öğrenmiş, yüksek mertebeye ulaşmış kişilerdir.

Bozulması en güç büyüler; kadim kitaplarla yüzyıllardan beri saklanan büyüler olmaktadır. Bu kitaplar eski dillerle; tılsımlı sözcüklerin yaydığı enerji kullanılarak yazılmıştır. Yüzyıllardır saklanmaktadır. Bu kitaplara sahip olan ve kadim kitaplarla eğitim almış medyumlar kara büyü denilen büyüleri yapabilmektedir. Kişilerin bu tür büyülere maruz kalması; yaptıran için de maruz kalan kişi için de oldukça tehlikelidir.

Kara büyüye maruz kalan insanlar büyünün nasıl çözüleceğini merak etmektedir. Kara büyüler uzun uğraşlar sonucunda çözülmektedir. Kara büyüye maruz kalan insanlar, bu durumu fark ettikten sonra gerçek bir hocaya gitmelidir. Gidilen hocanın veya medyumun; ilmi yüksek, nefesi kuvvetli Diyarbakır büyü bozan hocalar arasından seçilmesi gerekmektedir.

Diyarbakır’da en çok şu ilçelerden medyum hoca arayışı olmaktadır:

Bağlar
Bismil
Çermik
Çınar
Çüngüş
Dicle
Eğil
Ergani
Hani
Hazro
Kayapınar
Kocaköy
Kulp
Lice
Silvan
Sur
Yenişehir

Siz de gerçek bir medyum arayışındaysanız sitemizde yer alan yorumları okuyarak hareket edebilirsiniz veyahut çalıştığınız hocalar hakkında öneri veya şikayetlerinizi buraya tıklayarak paylaşabilirsiniz.