Muskanın kullanım amaçları arasında bazı kaynaklarda büyünün de bahsi geçer. Büyü amaçlı muska yapılabildiğini söyleyen kadim kaynaklar olsa da, aslında muskanın büyü ile herhangi bir alakası yoktur. Tamamen yanlış çeviriden kaynaklı olan bu görüşler, muska yapan medyum hocaların neredeyse tamamı tarafından reddedilir.

Muska yapımı tamamen pozitif amaçlarla gerçekleştirilir. Hiçbir şekilde büyü veya kötü emellerle muska yapılması mümkün değildir. Muskanın kullanım amacı en başta korunmadır. Bu nedenle, birine zarar vermek için yapılan çalışmalarda muskalar tercih edilmez.

Muska yapan hocalar, çalışmalarının hiçbir şekilde kötü emellerle kullanılamayacağını bilirler. Bu doğrultuda yapılan muskalar, içerisinde yazan dualar sayesinde aynı zamanda kötü enerjileri de uzaklaştırır. Kötü enerjilerin uzaklaşması akabinde, herhangi bir kara büyü çalışmasının yapılması da imkansız hale gelir.

Bazı insanlar, evlerinde muska bulduklarını ve bu muskaların büyü amaçlı kullandığını belirtiyor olsa da, aslında bulunan nesnelerin muska ile alakası yoktur. Muskaya benzer şekilde hazırlanan pek çok büyü çalışması mevcut olduğu için, insanlar genellikle bunları muskalarla karıştırmaktadır.

Muska yapan hocalar, bu işi yalnızca kişilerin korunması ve sorunlarının çözülmesi amacıyla gerçekleştirir. Bunun aksi hiçbir durumda söz konusu değildir. Aynı şekilde, üstat medyumlar da el verirken muskaların kötü niyetli kullanımını tamamen yasaklamıştır.

Yapımı basit gibi görünen fakat aynı zamanda çok kadim bir geçmişe sahip olan muskalar, vefk çalışmalarına çok benzer. İkisinde de duaların gücü kullanılır. Aynı şekilde, her iki çalışmada da duaların gücünü katlamak amacıyla belli malzemeler kullanılır. Muska yapan hocanın nefesi ve bu duaların esrarlı etkileri birleşince, muska ile pek çok soruna çözüm bulunabilir. Özellikle kabuslar, korkular ve buna benzer psikolojik problemler için net etkileri hızla görülen muskalar, her yaştan insan tarafından tercih edilmektedir.

Sitemizdeki yorum ve şikayetler tek bir başlık altında toplanmaktadır. Siz de yorum ve şikayetlerinizi buraya tıklayarak açılan formdan gönderebilirsiniz. Hakaret içeren yorumlar onaylanmayacaktır.