Sahte medyum hocalar her zaman insanları ağına düşürmek için farklı yollar denemekten hiç çekinmiyor. Özellikle sayıları her geçen gün artan dolandırıcı medyumlar, hem farklı isimlerle hem de kendilerini gerçek medyum olarak tanıtarak insanların güvenini kazanıyor. Çalışmaları yaptıklarını ve etkilerinin hemen görüleceğini belirten bu isimler, etki görülmemesi halinde, “büyü yapılmış” veya “farklı bir çalışma gerekli” gibi bahaneler üreterek daha fazla para talep etmekte. Kişinin ödeme durumu kalmayana dek süren bu süreç, en sonunda hem maddi açıdan ciddi kayıplara, hem de manevi olarak büyük bir çöküntüye neden olmakta. Sahtekar medyumların bu şekilde hazırladıkları oyun planı, insanları fazlasıyla zor durumda bırakarak, yuvaları dahi yıkabilmekte.

Gerçek medyum hocalar ise her zaman yapılamayacak bir çalışma talep ediliyorsa, bunu talep eden kişiye belirtirler. Gerçek medyum hocalar asla yapamayacakları şeyleri kabul etmez, imkansız olanları yapabileceklerini iddia etmezler. Örneğin, geleceği görmenin imkansız olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Gerçek medyum hocalar geleceği göremeyeceğini söylerken, dolandırıcı medyumlar, geleceği görebildiklerini iddia ederek insanları ağlarına düşürmekte.

Dolandırıcı medyumlarla gerçek medyumları ayırmak gerçekten güç. Fakat birkaç noktaya bakmanız halinde, en azından kimin gerçek kimin sahte olabileceği konusunda fikir edinebilirsiniz. Çalışacağınız medyum hocanın gerçek medyum olup olmadığını anlamak için öncelikle daha önceden elde ettiği deneyimleri sorgulamalısınız. Eğer mümkünse kısa bir araştırma yaparak, hocanın çalışma alanları hakkında sorular sorarak bilgisini test etmelisiniz.

Dolandırıcı medyumlar bu gibi durumlara daha önceden hazırlıklı olsa da, bazı durumlarda kendilerini ele verebiliyorlar. Bunun yanında, dolandırıcıları ifşa etmek için en başarılı yöntemlerden birisi daha önce çalışma yaptırmış diğer insanların görüşlerini incelemek. Biz de her ne kadar internette bu konuda birçok site olsa da sansürsüz bir şekilde sizlerin yorumlarını büyük kitlelere duyurabilmek adına bu siteyi kurduk.

Yorum ve şikayetlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla yazıp gönderebilirsiniz. Hakaret içeren yorumlar onaylanmayacaktır.