Her konuda olduğu gibi, ne yazık ki medyumluk ve gayb alemleri ile alakalı konularda da pek çok dolandırıcıyla karşılaşmak mümkün. Her biri özellikle alanlarında profesyonelleşmiş, insanları kandırmak için çok farklı yöntemler geliştirmiş olan bu dolandırıcı medyumlar, özel olarak Hollanda gibi ülkelerde daha yoğun olarak faaliyet göstermekte. Her ne kadar Hollanda medyum hocalarını internet üzerinden bulabiliyor olsanız da, arayışınız süresince aynı ölçüde dolandırıcı medyum hoca da sizi bekliyor olacak. Zor durumda olan kişileri seçen ve kendilerini Hollanda medyum hocaları gibi tanıtan bu şarlatanlar, özellikle gerçek hocaların yapamayacağı işleri yapabiliyormuş gibi göstererek insanları tuzaklarına çok daha kolay çekmektedirler.

İnternetin her noktasında karşınıza çıkabilecek olan bu şarlatan medyumlara karşı korunmak için dikkat edebileceğiniz belli başlı noktalar bulunuyor. Hollanda medyum hocası olarak kendini tanıtan fakat güvenmediğiniz bir medyum hocanın doğruluğunu anlamak için, size verdiği isimle ödeme istediği ismi karşılaştırmanız tavsiye ediliyor. Eğer bu iki isim tutarsızsa, medyum hocanın bir şeyler gizleme ihtimali oldukça yüksektir. Gerçek bir medyum hoca, her zaman kendi ismini kullanmaktan çekinmeyecektir.

Hollanda medyum hocaları arasında, aslında farklı ülkelerde olup, sadece kandırma amacıyla kendini oradaymış gibi gösterenlerle de karşılaşmanız mümkün. Bu gibi durumlarda, hocanın nerede olduğunu net şekilde sormanız ve alacağınız cevaba göre hareket etmeniz çok önemlidir. Eğer verdiği cevaplar ile sorduklarınız tutarsız kalıyorsa, mutlaka farklı bir hoca arayışına girmeniz tavsiye edilmekte.

Her şeyden öte, diğer insanların tecrübelerinin sizin için en önemli rehber olabileceğini unutmayın. Hollanda medyum hocaları hakkında çok sayıda farklı bilgiye, internetin her yerinde ulaşabilirsiniz. Çok sayıda yorum platformunu okuyabilir, gerçek insanlar tarafından yapılmış yorumlar doğrultusunda, daha net bir karar verebilirsiniz.

Sitemizdeki yorum ve şikayetler tek bir başlık altında toplanmaktadır. Siz de yorum ve şikayetlerinizi buraya tıklayarak açılan formdan gönderebilirsiniz. Hakaret içeren yorumlar onaylanmayacaktır.