İsmini çok uzun süredir sıkça söyleten büyülerin başında gelen ve adından kaynaklı bir merak uyandıran papaz büyüsünün kökenleri çok eski tarihe dayanmaktadır. Anadolu’da ilk yerleşimin olduğu zamanlara kadar uzanan kökenleri ile, günümüze kadar en yoğun uygulanmış büyü uygulamalarının başında gelen papaz büyüsü, halen aynı yöntemlere sadık kalınarak, insanların farklı amaçlarda hayırlı sonuçlar elde edebilmesi için kullanılmaktadır.

Papaz büyüsünün ilk kez kullanıldığı dönemlerde, medyumluk mesleği dünyanın en önemli konusu olarak görülmekteydi. O dönemin medeniyetleri, gaybi alemler ile içli dışlı olduğu, hükümdarların bile kendilerine ait özel medyumları olduğu, hatta medyumlardan eğitim aldığı bu dönemlerde, papaz büyüsüne de çok fazla önem verilmiştir. Halen kullanılan gizli yöntemlerin pek çoğu, yine aynı şekilde bu dönemde ortaya çıkarak günümüze kadar ulaşmıştır. O dönemlerde çalışan medyum hocalar, papaz büyüsünü kendilerine göre geliştirerek, daha nitelikli kılmış, yöntemleri halen kullanılabilecek kadar etkili olmuştur.

Günümüze kadar pek çok farklı isim ile tanınan papaz büyüsü, özellikle Anadolu’ya yerleşen Rum medeniyeti ile bu ismi almıştır. O dönemde, bölgede yaşayan papazlar tarafından sıkça kullanılması nedeniyle, halk arasında papaz büyüsü adını alan bu büyü yöntemi, pek çok medyum hoca tarafından bu isim ile benimsenmiş ve tanınmıştır. Günümüzde papazlar ile bir alakası olmasa da, o dönemden gelen bir gelenek olarak, halen bu yönteme papaz büyüsü denmeye devam etmektedir.

Belli amaçlar doğrultusunda yapılan hiçbir büyü uygulaması, zaman içerisinde etkisini kaybederek gücünü yitirmez. Manevi alemlere ait enerjilerin, dünyadaki gibi bir yıpranma payı bulunmamaktadır. Bu alemlerde var olan her enerji türü, dünyaya yansıma yarattığı halde bile hiçbir zaman bu yansımada zayıflık oluşamaz. Gaybın enerjisinin sonsuzluğu, yapılan büyü çalışmasını her zaman besler ve asla etkisini yitirmemesini sağlar. Özellikle konu papaz büyüsü gibi çok yoğun enerjiye sahip büyüler olduğunda, böylesi bir durumun asla yaşanmayacağına dair net bir garanti verilebilir.

Papaz büyüsü bir kez yapıldıktan sonra, direkt olarak yapılan kişinin enerjisi ile bağlanır. Her zaman orada kalan ve diğer büyü yöntemleri gibi dışarıdan etki etmeyerek, kişi ile bütünleşen bu büyü yöntemi, sürekli olarak gaybi alemlerin gizemlerinden beslenmektedir. Bu beslenme sırasında etki devamlı olarak artar ve hiçbir şekilde azalmadan varlığını korur. Medyum hocalar, bir kez doğru şekilde papaz büyüsü yaptıktan sonra, bu büyünün etkisinin sonsuza kadar devam edeceğinden emindir.

Hangi yöntemi kullanıyor olursa olsun, işinin ehli bir medyum hocanın asla büyüsünün gücünü kaybedeceği konusunda endişesi olamaz. Bu uygulamalar sonsuza kadar kendini korur ve her daim gücünü muhafaza etmeye, istenen etkiyi yaratmaya devam eder. Elbette işinin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan papaz büyüsü bile zamanla zayıflayacak veya en baştan tutmayacak olsa da, gerçek medyumların büyüleri her daim sabittir.

Sitemizdeki yorum ve şikayetler tek bir başlık altında toplanmaktadır. Siz de yorum ve şikayetlerinizi buraya tıklayarak açılan formdan gönderebilirsiniz. Hakaret içeren yorumlar onaylanmayacaktır.