Tarih boyunca oldukça önemli hizmetlerden bir tanesi olan medyumluk hizmeti son zamanlarda bundan önceki zamanlarda olduğu gibi sahtesi ve sahte olmayanı konusunda araştırılıyor ve tartışılıyor. Dürüst medyumlar ile yalancı medyumları nasıl anlarız sorusu bundan çok uzun zaman önceden beridir tartışılan bir konudur. Her konuda olduğu gibi her hizmette olduğu gibi medyumluk hizmetinde dürüst ve yalancı olarak iki grup bulunmaktadır. Samimi olarak bu alanda hizmet almak isteyen birçok kişi dürüst ve yalancı olan medyumları nasıl anlayacağı ile ilgili araştırma yapmaktadır. İlk bakışta oldukça zor bir konu olarak görünen bu husus aslında göründüğü kadar zor değildir. Birkaç kriter incelenmesi ile birlikte medyum hizmeti vermekte olan bir kişinin dürüst ve yalancı olup olmadığını anlamak mümkündür.

Eğitimli Medyumlar

Medyum alanı eğitim gerektirmekte olan bir alandır.  Bu konu ile ilgili gerekli eğitimi almamış kişilerin bu hizmeti vermesi mümkün değildir. Bu sebeple dürüst medyumlar ile yalancı medyumları nasıl anlarız sorusuna ilk yanıtı bu noktada verebiliriz. Yani medyumluk alanında eğitim almış ve bu konuda bir takım basamaklardan geçmiş olan kişiler dürüst olan medyum olarak adlandırılabilir. Yalancı medyumlar ise bu noktada herhangi bir şekilde çalışması ve öncesi olmayan kişiler olarak tanımlanabilir.

Medyum eğitimleri tıpkı diğer eğitim alanlarında olduğu gibi uzun süreli ve meşakkatli eğitimlerdir. Bu sebeple herkes başarılı eğitimi sonuna kadar takip edip tamlaması mümkün değildir. Bu nedenle medyum hizmeti alacağınız kişinin daha önceden hangi eğitimlerden geçtiği ve hangi alanlarda bu çalışmayı yaptığını araştırmak kişinin dürüst mü yalancı mı olduğunu anlamamıza yardımcı olacaktır.

Medyum yorumları

Dürüst medyumlar ile yalancı medyumları nasıl anlarız sorusuna diğer bir yanıt ise daha önceden medyumlarla ilgili yapılmış yorumların araştırılması size yardımcı olabilir. Medyum hizmeti almakta olan gün içerisinde birçok kişi bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmını almış olduğu hizmeti değerlendirmek için birtakım forumlara almış olduğu hizmetlerle ilgili yorumlar yapmaktadır.  Burada yapılan yorumlar neticesinde yoğun bir şekilde beğeni almış olan hocalar bu noktada başarılı olarak görülmektedir ve sahte hoca olarak değerlendirilmez. Aynı şekilde yoğun bir şekilde eleştiri almış olan memnuniyetsizlik bulunan hocalar ise sahte ortada olarak değerlendirilebilir.

Bu noktada daha önceden hizmet almış kişilerin değerlendirmeleri ile de sahte veya gerçek hoca ayırımı yapılabilir. Birçok kişi değerlendirmelerini bu şekilde yapmaktadır. En doğru olarak yapılacak olan değerlendirme olarak bu değerlendirme metodu kullanılmaktadır.

Sizlerde piyasada bulunan medyumlar ile ilgili yorum yapmak veya yapılan yorumları okumak istiyorsanız sitemizi inceleyebilirsiniz. Piyasada bulunmakta olan neredeyse tüm medyumlar ile ilgili değerlendirmelere sitemizde yer vermekteyiz. Sizlerin de yorumları ile sitemiz her geçen gün daha kapsamlı bir hizmet vermektedir. Böylece bu alanda yanılma payı azaltılmaktadır.

Güvenilir medyum tavsiyelerini de içeren, sitemize sizden gelen tüm medyum yorum, şikayet ve tavsiye mesajları ana sayfada yayınlanmaktadır. Okumak, yorum yazmak ya da soru sormak için ana sayfaya gidebilir veya buraya tıklayabilirsiniz.