Kişilere düşmanlık besleyen insanlar kimi zaman en hassas noktalarından saldırmak isteyebilirler. İnsanların en değer verdiği şeyin sevgi ve aile kurumu olmasını fırsat bilen bu kişiler, ayırma büyüsü gibi yollara başvurarak kişilerin arasını bozabilir. Bu tarz durumlarda insan paniğe kapılıyor olsa da, her büyüden korunmanın mümkün olduğu gibi, ayırma büyüsünden de korunabilirsiniz.

Ayırma büyüsünden korunmak için genellikle iki yöntem tercih edilir. Bu yöntemlerin ilki vefktir. Vefkler, İslami ilimlere göre, özel kağıt ve mürekkep kullanılarak, belli günlerde ve saatlerde hazırlanabilen özel çalışmalardır. Bu çalışmaların doğru sonuç verebilmesi çok büyük emek istese de, sonuçları oldukça keskindir. Vefk, her türlü büyüden koruyabilir. Aynı zamanda vefkin büyü bozma çalışmalarında da kullanıldığına rastlanır. Ayırma büyüsü, iki kişi arasındaki ruhani aleme etki etmesi itibariyle tehlikeli sayılsa bile, vefk yöntemi ile bu tehlikenin önüne geçmek mümkün. Ayırma büyüsünden korunma amacıyla yapılan vefk, evin belli bir yerine yerleştirilir, ardından koruma sağlaması amacıyla gereken dualar yapılır.

Muska da yine ayırma büyüsünü engellemek için kullanılan yöntemler arasında gösterilir. Muska, yine özel bir kağıda, özel bir dua yazılarak hazırlanır. Hocalar tarafından hazırlanabilen muskalara, belli bir gün sayısı boyunca dua okunur. Muskanın etki etmesi için kişinin üzerinde taşınması gereklidir. Ayırma büyüsü koruma muskalarında, korunmak isteyen kişilerin her ikisinin de muskayı üzerinde taşıması gerekir. Buna ek olarak, ev içerisinde yatak odasına da muska koyulması gerekebilir.

En temelde iki yol ile ayırma büyüsünden korunabiliyor olsanız bile, farklı alternatif yolları da tercih edebilirsiniz. Örneğin, günlük olarak okuyacağınız korunma duaları, herhangi bir muskaya veya vefke ihtiyaç duymadan kendi işinizi görmenizi sağlayabilir. Ancak etkili bir büyüden kurtulmanın yolu yine etkili bir yöntemden geçtiği için, muska veya vefk kullanılması tavsiye edilmekte.

Hocalar, büyü konusunda ne kadar bilgiliyse, büyüden korunmanız için verecekleri tavsiyeler de o kadar doğru olur. Ayırma büyüsü tehlikeli gibi görülebilir ancak etkili bir koruma sağlamanız durumunda büyü hayatınıza etki etmez ve hatta size kötü niyetle bu büyüyü yaptıran kişiye döner.

Vefk hakkında bilgi almak için arşivimize göz atabilirsiniz.

Sitemizdeki yorum ve şikayetler tek bir başlık altında toplanmaktadır. Siz de yorum ve şikayetlerinizi buraya tıklayarak açılan formdan gönderebilirsiniz. Hakaret içeren yorumlar onaylanmayacaktır.