İki kişi arasında sevgi bağını pekiştiren ve çoğu zaman aşk ile sonuçlanan çalışmalardan olan bağlama uygulamaları, farklı büyü teknikleri ile hayata geçirilebilmektedir. Bu uygulamalar yapılırken, ister bir mekana veya eve bağlılık, istenirse kişiler arasında bir bağ oluşturulabilir. Medyumların özel olarak uyguladıkları bağlama büyüleri, süryani büyüsü gibi yöntemlerle de gerçekleştirilebilmektedir.

Süryani büyüsü, neredeyse her uygulama için uyarlanabilen fazlasıyla özel bir çalışmadır. Medyumluk dünyasında, bu tarz büyü sayısı fazlasıyla azdır. Bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda olan, her şeye uyarlanabilen bu büyü uygulamaları, kimi durumda daha etkili olurken, kimi hallerde yerini alternatiflerine bırakmak zorundadır.

Medyum hocalar, süryani büyüsünü bağlama amacıyla yaparken, bu büyünün gereğince, yalnızca sözcükler kullanılmaktadır. Bağlama büyüsü için sözcük kullanımı yeterli kabul edilse de, gerçek anlamda etki gösteren büyülerde daha farklı materyallerin işin içine girmesi oldukça önemlidir. Medyum hocalar, bu nedenle bağlama için süryani büyüsünü sadece basit çalışmalarda tercih etmektedir.

Süryani büyüsünün yapısı gereği, uzun soluklu bir sonuç hedeflenen uygulamalarda uyumsuzluk meydana gelmektedir. Her ne kadar doğru şekilde etki edebiliyor ve hangi uygulama olursa olsun başarılı oluyor olsa da, bağlama büyüsü gibi çalışmalarda, süryani büyüsü yerine canbar veya papaz büyüsü gibi tekniklerin kullanılması daha uygun görülmektedir.

Medyum hocalar, büyü konusunda hem pratik hem de teorik bilgiye sahip olmak zorundadır. Eğitimleri sırasında sadece büyü yapmayı öğrenmeyen, aynı zamanda yaptıkları büyünün ne gibi yollarla etki ettiğini de bilen medyum hocalar, hangi çalışmanın kimin için daha iyi olacağını tahmin etmek zorundadır. Bu açıdan bakıldığı zaman, medyumların bağlama amaçlı süryani büyüsü kullanmaması gayet doğal kabul edilebilir. Özellikle alternatifleri varken ve bu alternatifler çok daha etkiliyken, süryani büyüsü bu konuda gereksiz kalmaktadır.

Sitemizdeki yorum ve şikayetler tek bir başlık altında toplanmaktadır. Siz de yorum ve şikayetlerinizi buraya tıklayarak açılan formdan gönderebilirsiniz. Hakaret içeren yorumlar onaylanmayacaktır.